Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej

Książka "Partia komunistyczna wobec kościoła[...]" Drukuj Email
  
czwartek, 26 listopada 2009 10:58

Partia komunistyczna wobec kościoła i przejawów wiary katolickiej w swoich szeregach.

Na przykładzie środkowego Nadodrza w latach 1945-1989

 

Cechą charakterystyczną obecnego czasu w Kościele i społeczeństwie polskim jest dyskusja nad relacją pomiędzy człowiekiem wierzącym, a minionym systemem komunistycznym. Obraz tej relacji, na terenie naszej diecezji przedstawia ks. dr Dariusz Śmierzchalski-Wachocz, prof. WSD w Paradyżu i członek Szczecińsko-Kamieńskiej Metropolitalnej Komisji Historycznej, w książce pt. ?Partia komunistyczna wobec kościoła i przejawów wiary katolickiej w swoich szeregach. Na przykładzie środkowego Nadodrza w latach 1945-1989? (s.552; oprawa twarda, cena 50 zł.). Książka ta pokazuje metody inwigilacji i indoktrynacji za pomocą, których łamano ludzkie sumienia w tamtych czasach. W książce zostało przedstawionych wiele wydarzeń, które dotyczyły licznych parafii obecnej diecezji zielonogórsko - gorzowskiej. Zainteresowanie tą publikacją jest duże, bowiem autor nie tylko odważnie opisuje postawy wielu znanych księży, ale również ujawnia nazwiska osób prześladujących Kościół i stosowane przez nich metody. Książka porusza tematy z historii najnowszej, co powoduje, że wiele osób przedstawionych w tym opracowaniu do dziś żyje i pełni często publiczne funkcje. Publikacja ta stanowi jednocześnie doskonałe studium historyczno-socjologiczne naszej diecezji. Z racji pozytywnego wydźwięku książki i jej pożytecznej roli będziemy wdzięczni za zainteresowanie tą publikacją.

 

Jestem wdzięczny Autorowi za trud dotarcia do dokumentów i publikację´ książki, która zwłaszcza dziś, w okresie zacierania różnic między prawdą i fałszem nt. pracy Kościoła w okresie komunistycznej, dozowanej ?wolności?, staje się lekturą z kategorii prawie sensacji, nie do podważenia jednak, dzięki nieustannie przytaczanym źródłom. Dzięki tej publikacji widać na nowo, że za bycie człowiekiem wierzącym i praktykującym w polskich latach powojennych płaciło się różne, niekiedy niemałe ceny. Dobrze, że możemy dziś o tym się dowiedzieć i że możemy za wielu z tych prawych ludzi podziękować.
Abp Józef Michalik
Ze wstępu

 

Cena książki: 50 zł.

 

Zamówienia na książkę można kierować na adres:

 

Pisemnie: ul. Aliny 7, 65-329 Zielona Góra lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Telefonicznie: tel./fax 068 320 72 96 lub 068 453 97 71 w dni robocze między 8:00 a 16:00

 

Zamówienie zostanie zrealizowane po dokonaniu wpłaty na konto KSM (należy wyraźnie wpisać kto jest osobą wpłacającą). Istnieje także możliwość otrzymania książki za pobraniem (realizuje poczta i należność jest regulowana w momencie otrzymania książki).

 

Książkę można nabyć osobiście w biurze AK i KSM.

Poprawiony ( sobota, 28 listopada 2009 19:53 )
 

Recital o bł. Karolinie

Reklama

Pilne informacje

Chcesz się dowiedzieć więcej o KSM?

Przyjdź do nas, nasze biuro czynne jest od pon. do pt. w godzinach 8:00-16:00, na ul. Aliny 7 w Zielonej Górze

lub zadzwoń:

telefon: 0 68 453 92 73

albo napisz:

ksmzg@zg.ksm.org.pl


Nasze incjatywy

Polecamy książki

Copyright © 2017 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.