W skrócie

Ogromną siłą Kościoła jest jedność. Wiedzą o tym KSM-owicze na zachodzie polski, którzy spotkali się 21 kwietnia, na I Sesji Metropolitarnej. Zarządy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży: Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej, Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej i Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej, zjechały się do Szczecina, aby wspólnie porozmawiać o młodzieży na zachodzie, oraz o tym jak poprawić funkcjonowanie wspólnoty. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w kościele seminaryjnym. Eucharystia ta, była ważnym wydarzeniem w życiu diecezji, ponieważ do posługi lektora oraz ceremoniarza, zostali włączeni nowi kandydaci. W czasie homilii, ks. Bp. Henryk Wejman, zachęcał młodych do włączenia się w działania Kościoła, mające na celu zwiększenie liczby osób pozytywnie odpowiadających na powołanie do życia kapłańskiego i zakonnego. Sesja rozpoczęła się od omówienia sytuacji w każdej z diecezji. W pierwszej części, młodzi wraz ze swoimi asystentami, rozmawiali o tym, co w ich funkcjonowaniu jest dobrego, a co należy poprawić. Wszystkie te rozmowy, miały prowadzić do podjęcia wspólnych działań, które wydadzą jak najlepsze owoce dla młodzieży. Głównym problemem jaki dostrzeżono, był brak poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za wspólnotę, wśród wielu członków Stowarzyszenia. Jako, że KSM-owicze, nie tylko rozmawiają, ale też działają, od razu na spotkaniu ustalono inicjatywy, które mają wyeliminować istniejące problemy. Ducha jedności we wspólnocie mają rozbudzić metropolitarne zawody siatkarskie, połączone z Eucharystią i formacją. Główny organizator sobotniej sesji, a także Asystent KSM w Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej, ks. Piotr Raczyński, powiedział po spotkaniu: „Oczekuję konkretów. Mam nadzieję, że pozwoli to nam na większe zaangażowanie, rozwój i mobilizację w głoszeniu Ewangelii.  Niech słowa nie będą tylko słowami, ale przełożą się na czyn.” Miejmy nadzieję, że rzeczywiście tak się stanie.  

Zobacz także

EKOMAIKA.PL

Projekt Ekologicznej Agencji Informacyjnej “Ekomaika.pl” dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na podstawie umowy dotacji nr 1592/2020/Wn50/EE-ee/D.

  1. Celem głównym projektu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.
  2. Cele szczegółowe:
    • Upowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju;
    • Kształtowanie zachowań prośrodowiskowych ogółu społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży;
    • Aktywizacja społeczna – budowanie społeczeństwa obywatelskiego w obszarze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.