W tym roku Debata Walentynkowa w Zielonej Górze odbyła się po raz IX. Została zorganizowana 08 marca w Dniu Kobiet. Może niektórzy dziwią się czemu tak późno i dlaczego w taki dzień. Powodem tego jest to, że tegoroczny Dzień Świętego Walentego przypadał w okresie ferii  kiedy szkoły są nieczynne a zależało nam na tym, aby jak najwięcej osób mogło w niej wziąć udział. Dzień Kobiet to podobnie wyjątkowy dzień jak Dzień Zakochanych.

Hasło przewodnie brzmiało „Kobieta Marzeń. Jak nią być? Jak ją znaleźć?”. Był to czas dyskusji o współczesnych sposobach nawiązywania relacji damsko-męskich oraz poszukiwanie odpowiedzi jak budować dojrzałe i trwałe relacje. Panel dyskusyjny był przygotowany tak, aby i kobiety i mężczyźni byli  zainteresowani i mogli jak najwięcej dobrego wynieść ze spotkania. Dyskusja była bardzo żywa. Rozmawialiśmy o tym jak prawidłowo komunikować się z drugą połówką oraz na co szczególnie zwracać uwagę przy jej poznawaniu, aby jednej i  drugiej stronie mogło być ze sobą dobrze.

 

Gośćmi debaty byli: pani Krystyna Zelek – psychoterapeuta rodzinny oraz ks. Mariusz Dudka – diecezjalny duszpasterz rodzin. W spotkaniu uczestniczyło około 80 osób ze szkół średnich oraz studenci.

Organizatorem spotkania było Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.