Diecezjalne spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbyło się 13 stycznia w Klubie „ARKA” w Zielonej Górze i rozpoczęło się od jasełek w wykonaniu młodzieży z dwóch zielonogórskich parafii: pw. Jadwigi Śląskiej oraz pw. św. Urbana.

Z KSM-owiczami spotkał się bp Tadeusz Lityński. – Papież Franciszek powiedział, że Bóg jest młody, a więc ma dobrą relację z ludźmi młodymi, rozumie ich i wysłuchuje. I Kościół musi się tego uczyć, żeby nie tylko młodzieży coś proponować czy kierować młodzieżą, ale też jej wysłuchać. Przez młodych przemawia Duch Święty – mówił pasterz diecezji.

W tym roku diecezjalne KSM będzie świętować ćwierć wieku istnienia. – Już dziś chcemy rozpocząć ten piękny czas jubileuszu. 25 lat to kilka pokoleń KSM-owiczów, którzy podjęli wiele pięknych inicjatyw – zauważa ks. Marcin Bobowicz, asystent kościelny KSM w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W związku z jubileuszem w czerwcu planowana jest oczywiście dziękczynna Msza św., ale nie tylko. – Będzie też jubileuszowa gala dla osób zasłużonych i naszych przyjaciół, którzy nas wspierają. Planujemy też bal i koncert – tłumaczy ks. Bobowicz

 

Źródło: https://zgg.gosc.pl/doc/5285002.Przygotowuja-sie-do-25-lecia