…rozmawiali wczoraj studenci w zielonogórskim klubie GĘBA. Było to kolejne spotkanie z cyklu “Pogadaj z Czarnym”. Tym razem głównym gościem spotkania był ks. Mariusz Jagielski, duszpasterz akademicki, dogmatyk.

Słowo „czarny” w języku młodzieżowym oznacza osobę duchowną, księdza, kleryka. 

Szymon dla MAS, jeden z zielonogórskich kabareciarzy na początku wprowadził humorystycznie widownie w spotkanie po czym nastąpiła żywa i bardzo ciekawa dyskusja.

„Jako młodzi ludzie mamy szczególne pragnienie poznawania świata, drugiego człowieka, Boga. Celem takich spotkań jest stworzenie miejsca na żywy dialog między Księdzem a młodzieżą. Często Ksiądz może się wydawać nieosiągalny dla młodego człowieka. Chodzi o to, aby przełamywać pewne bariery i starać się wspólnie szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, w tym przypadku dotyczące wiary. Wszystko oczywiście w atmosferze życzliwości, szacunku i otwartości.” – mówi Agnieszka Wojnarowicz, członek Koła Akademickiego KSM przy Uniwersytecie Zielonogórskim.

W wydarzeniu uczestniczyło około 40 osób. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zgłębianiem tematów dotyczących wiary i Kościoła na kolejne spotkanie, 15 maja (wtorek) o godz. 20.30. Tym razem gościem będzie ks. Mariusz Dudka, duszpasterz rodzin.

Organizatorem spotkań jest Koło Akademickie KSM przy Uniwersytecie Zielonogórskim.

Polub nas: https://www.facebook.com/kolo.ksm.uz/