W dniach 27-29 września odbywa się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych i Zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Wałbrzychu.

Podczas Zebrania podsumowujemy minione wydarzenia ogólnopolskie, pracujemy w grupach rozkładając na czynniki MANIFESTO wydane przez nasze Stowarzyszenie. Obejmuje ono 5 sfer: WSPÓLNOTA, SŁUŻBA, APOSTOLSTWO, PATRIOTYZM I DUCHOWOŚĆ. Dyskutujemy o naszych problemach oraz mocnych stronach w diecezjach, o ludziach młodych- jak zachęcić nowe osoby i zintegrować ich z obecnymi KSM-owiczami. Rozmawiamy o akcjach, które będą miały miejsce niedługo, m.in. „Polak z sercem”, którą zapoczątkowaliśmy już rok temu. Ważnym punktem obrad było również wydanie oświadczenia KSM ws. Profanacji wizerunku Matki Bożej przez Nergala. W programie Sesji nie brakuje również czasu na wspólną modlitwę, adorację i zwiedzanie miasta.

W Sesji wzięli udział przedstawiciele naszej diecezji.

Źródło: Kornelia Banaszkiewicz / zielonagora-gorzow.niedziela.pl/artykul/45611/Mlodzi-o-mlodych-i-dla-mlodych?fbclid=IwAR0-btmriTwvE8k1gIVcbR93Bffh01cWafxoxbFSXSDQKktdhC8v1CmtO8Y