Studenckie rozmowy o Bogu w zagłębiu kabaretowym.

We wtorkowy wieczór grono studentów przyszło do akademickiego klubu „Gęba” w Zielonej Górze na spotkanie „Pogadaj z Czarnym” po to, aby w swobodnej, niezobowiązującej atmosferze rozmawiać na tematy wiary i niewiary w Boga.

Temat spotkania brzmiał „Skąd się wzięła współczesna nie/wiara?” a w rolę „czarnego” wcielił się ks. Andrzej Draguła – teolog, publicysta. Słowo „czarny” w języku młodzieżowym oznacza osobę duchowną, księdza, kleryka.

„Jako młodzi ludzie mamy szczególne pragnienie poznawania świata, drugiego człowieka, Boga. Celem takich spotkań jest stworzenie miejsca na żywy dialog między Księdzem a młodzieżą. Często Ksiądz może się wydawać nieosiągalny dla młodego człowieka. Chodzi o to, aby przełamywać pewne bariery i starać się wspólnie szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, w tym przypadku dotyczące wiary. Wszystko oczywiście w atmosferze życzliwości, szacunku i otwartości.” – mówi Agnieszka Wojnarowicz, członek Koła Akademickiego KSM przy Uniwersytecie Zielonogórskim.

Spotkanie rozpoczął jeden z zielonogórskich kabareciarzy „Szymon dla MAS”. Wprowadził On przybyłych gości w temat i próbował humorystycznie wytłumaczyć jak można gadać z „czarnym”.

Dziękujemy Księdzu Andrzej Draguła za przybycie i poprowadzenie dyskusji, Szymon dla MAS za wsparcie humorystyczne oraz wszystkim przybyłym za wspólną rozmowę. Zapraszamy serdecznie na kolejne edycje spotkania.

Organizatorem spotkania było Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie Zielonogórskim.

W spotkaniu uczestniczyło około 35 osób.

Polub nas: https://www.facebook.com/kolo.ksm.uz/

Strona internetowa KSM-u Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: https://www.zg.ksm.org.pl/

Fot. Krzysztof Król/Gość Niedzielny