W najbliższą niedzielę 26 listopada w Kościele obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to Święto Patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej w Polsce. Z tej okazji w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej młodzież z KSM-u przygotowała kilka wydarzeń, których celem jest spotkanie i wspólne przeżywanie tak ważnych wydarzeń. Jest to także okazja do wyrażenia swojej tożsamości KSM-owicza.

24 – 26 listopada to weekend KSM-owicza. W piątek przy parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze rozpocznie się szkolenie dla osób chcących złożyć przyrzeczenie i potrwa ono do niedzieli. Podczas spotkania będzie czas na modlitewny wieczór skupienia, zaprezentowanie młodym osobom na czym polega misja i działalność w KSM-ie, przygotowanie do realizacji idei zawartej w przyrzeczeniu: „Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, czynić dobro ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży”.
W tym czasie odbędzie się także Sesja kierownictw oddziałów i kół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Wieczorem w sobotę zapraszamy na Bal Andrzejkowy o godz. 19:00 do klubu KSM „Arka” (Plac Matejki 2a). Inicjatywa skierowana do oddziałów KSM i innych wspólnot parafialnych z całej diecezji. Propozycja balu jest adresowana do młodzieży w wieku od 14 do 30 lat. Na bal zapraszamy pojedynczo i wspólnotowo. Będzie to także sposobność do wspólnej zabawy młodzieżowej, poznania nowych osób, wartościowego spędzenia czasu.

Natomiast w niedzielę 26 listopada o godz. 12:15 w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, w święto Chrystusa Króla patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbędą się uroczyste przyrzeczenia do KSM-u. Na zakończenie o godz. 14:45 przewidziano koncert chrześcijańskiego rapera TAU.
Następnie o godz. 15:45 przy parafii odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Człowiek z Pasją” z raperem Tau. Serdecznie zapraszamy szczególnie młodzież, ale nie tylko. Wstęp bezpłatny

Bliższe informacje i zapisy:
Biuro KSM Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej:
adres: ul. Aliny 7, 65-329 Zielona Góra
e-mail: ksmzg@zg.ksm.org.pl
tel.: 68 453 92 74; 788 46 31 46
www.zg.ksm.org.pl

 

\