W miniony weekend (16-18 listopada 2018 r.) odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń dla naszego KSM-u diecezjalnego- Święto Patronalne. Dużo się działo!

16 listopada ok. godziny 17.00 przybyli pierwsi młodzi do naszego domu rekolekcyjnego „EMAUS” w Zielonej Górze (oddziały z Głogowa, Nowego Miasteczka, Żar, Wschowy, Kargowej i Zielonej Góry).
Po zameldowaniu się i rozpakowaniu w pokojach, zakończyliśmy dzień wspólną modlitwą, kolacją, czuwaniem z bł. Karoliną oraz Mszą Świętą .

17 listopada już od godziny 9.00 rozpoczęło się szkolenie dla osób składających w tym roku przyrzeczenie KSM, jak i kandydatów. Istotnych informacji i rad udzielali nam: Ksiądz Asystent- Marcin Bobowicz, prezes KSM w naszej diecezji- Marta Brodzik, Łukasz Brodzik, Agnieszka Wojnarowicz, Marcin Szczęsny i Jakub Kusiowski.
Po przerwie na obiad i modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego nadszedł czas na wybory nowego Zarządu oraz Prezesa w naszej diecezji.

Czekamy na decyzję Księdza biskupa co do wyboru prezesa Zarządu. Na to stanowisko zostało wybranych trzech kandydatów: Paulina Iwona Styrnal (parafia Kargowa), Jolanta Naskręt (parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze) oraz Jakub Kusiowski (parafia pw. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze).

Do pozostałej części Zarządu dostali się: Aleksandra Ferenc (parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze) , Paulina Dziedzic (parafia pw. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze), Paulina Naramska (parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie), Hubert Nowak (parafia Kargowa).

Zaś skład komisji rewizyjnej to: Patryk Rogowski (parafia pw. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze), Michał Biegała (parafia Kargowa) oraz Wojciech Binert (parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie).

Następnie po męczących obradach, udaliśmy się na Mszę Świętą, kolację i BAL ANDRZEJKOWY. KSM- owicze bawili się, tańczyli, jedli pyszną pizzę. To był czas, aby się zintegrować, porozmawiać, powygłupiać. Każdy wyszedł z zabawy z wielkim uśmiechem na twarzy.

18 listopada we wspomnienie naszej patronki bł. Karoliny Kózkówny już od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania do uroczystej Mszy Świętej o godz.12.30 w parafii pw. św. Urbana w Zielonej Górze, której przewodniczył ks. bp. Stefan Regmunt.
28 nowych członków KSM- u odpowiedziało „GOTÓW!” na nowe wyzwania i trudności.
Zwieńczeniem naszego zjazdu był koncert zespołu młodych chrześcijańskich raperów „MUODE KOTY”, którzy podzielili się z nami swoim świadectwem nawrócenia i porywali swoją twórczością młodych ludzi.