Jak założyć Oddział/Koło KSM?

Aby założyć Oddział KSM w parafii nie trzeba wiele. Wystarczy kilku zapalonych młodych ludzi, zgoda księdza proboszcza i już można zacząć działać. Jeżeli chcecie założyć Oddział KSM przy parafii lub Koło KSM w szkole lub na uczelni po prostu skontaktujcie się z Zarządem Diecezjalnym, tam uzyskacie szczegółowe informacje (dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kontakt).

Warto również poszukać i skontaktować się z najbliższym oddziałem KSM z sąsiedniej parafii.

Aby dowiedzieć się czym jest KSM i porozmawiać z ludźmi, którzy już mają swój Oddział w parafii, zapraszamy do udziału w szkoleniach, rekolekcjach, wyjazdach orgaznizowanych przez Zarząd Diecezjalny – można przeżyć fantastyczne chwile, poznać ciekawych ludzi, dużo się nauczyć a przede wszystkim dobrze bawić. Jeśli nie chcesz siedzieć w miejscu – KSM jest właśnie dla Ciebie. Dołącz do nas!

Szczególną rolę przy tworzeniu nowego oddziału KSM przy parafii ma ksiądz proboszcz lub ksiądz wikariusz.

Zapraszamy księży do współpracy i zakładania nowych oddziałów. Pomóc w tym może kontakt z Zarządem Diecezjalnym, który może przeprowadzić szereg inicjatyw prowadzących do powstania nowego oddziału KSM w parafii, m.in. poprzez:

  1. Poprowadzenie wieczornego spotkania o KSM z młodzieżą, np. kandydatami przygotowującymi się do bierzmowania
  2. Zorganizowanie spotkania warsztatowego omawiającego formy i sposób działania KSM z aktywniejszą młodzieżą w celu zachęcenia jej do założenia oddziału KSM w parafii
  3. Ogłoszenia o KSM na rekolekcjach szkolnych
  4. Zaproszenie młodzieży do udziału w rekolekcjach, szkoleniach i wyjazdach w ferie i wakacje organizowanych przez KSM
  5. Zorganizowanie wspólnie z sąsiednimi parafiami i oddziałami KSM Dekanalnego Dnia Skupienia KSM, na który mogłaby przyjechać aktywniejsza młodzież z terenu dekanatu

Szczególnie ważne jest tutaj umożliwienie młodzieży udziału w wydarzeniach organizowanych przez KSM. Udział w inicjatywach KSM może nie tylko poszerzyć wiedzę na temat działalności w organizacji kościelnej, jaką jest KSM, ale również stać się impulsem do zapoczątkowania aktywnej działalności młodzieży w parafii i założenia oddziału KSM.